דף הבית » תקשורים בנושאים שונים » כיצד ניתן לשחרר תחושת מועקה?

כיצד ניתן לשחרר תחושת מועקה?

ברוכים אתם הנוכחים מין האור הגדול מין הידע האין סופי מין ההיכל.  

כאשר ניתנה לו, לאדם, הבינה, ניתנה לו בכך היכולת להכיר את מעשה המרכבה ובכל פעם לנוע צעד נוסף אל עבר התודעה הנשגבה. גוף ונפש הינם חלק מאותו מעשה מרכבה אשר בלתי נפרדים הם, אחד הם ומשרתים את הוויית הנשמה. ומתוך כך, כל התרחשות היוצרת דיאלוג בין הגוף לנפש הינה אפשרות לצעידה המתקרבת עוד פסיעה אל הבנתה של התודעה את רצון הנשמה. מתוך כך, כל המתרחש בגופכם לא ניתן להפרדה מן הנפש וזוהי מתחילתה מטרתה של נשמתכם לחייכם אלה.  

כשמדובר במועקה, הרי מדובר בתחושה של כבדות נשימה ושל כביכול חסימה המונעת זרימה.  

נוצרת היא מתוך הפער בין חוויית האדם התרחשות מסוימת לבין הרצון לעבד ולסיים התרחשות מסוימת זו . כאשר נוצרת התרחשות אשר אינה נכונה לאדם, יש צורך שיגיב להתרחשות זו: ינקוט אמירה או פעולה שמייצגת היטב את רגשותיו ואת אמונותיו. אם לא יעשה כן, תתלבש אותה תחושת חסימה של מועקה בתוכו. ע”מ לשחררה ,יש צורך להכיר באשר לא נעשה ובאשר לא נאמר ולהתבונן בכך. יש צורך לנתב את ההרגשה הפנימית שנוצרה למקום של אנרגיה חיובית שיש בה עשייה או אמירה הנובעות ממקום עוצמתי.

לעיתים מחויב דבר זה להיות הפתרון לאותו הדבר שיצר את המועקה. לעיתים דווקא, מועקה משתחררת גם אם אין פתרון מעשי לגורם שלה ,אולם, יש התנהלות אחרת בתחום אחר מתוך מקום של עוצמה, מתוך מקום של בחירה אישית, ממקום של אנרגיה חיובית. אז נמצא האדם בתדרים גבוהים יותר היכולים “להמיס” את תדרי המועקה הנמוכים.

באשר לדרכים מקלות, גם כאלו יש. אך יש לזכור שמקלות הן על סימפטומים בלבד והפתרון צריך לבוא מתוך המקור. דרכים מקלות הן למשל: ריקוד, הליכה ואפילו ריצה.

אפשרויות נוספות להקלה הן  נתינה ממקום של אהבה, או התרחשות של שיחה על אותו גורם למועקה .הדבר מקל על עצם החוויה: לעיתים, מתוך השיחה נוצרת הבנה לגבי דרכי הפעולה מתוך עוצמה.

אם נסכל אותיות נוכל כולנו לראות שמה שמעיק יכול להיות מעמיק וככל שנעמיק נחקור את המועקה כך תעמקנה התובנות ומהעמק הנמוך תגענה למקום של גדולה.

ברוכים השואלים, הלומדים והצומחים, הלומדים לגדול.

ברוכים תהיו.

תוקשר באהבה ע”י ענת קופרמן

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: